Postup na MS nevyšiel

V stredu 16. apríla sa do hľadiska Mestskej športovej haly v Partizánskom schádzali nielen študenti gymnázia, ale aj ďalších stredných a základných škôl mesta, aby povzbudili žiačky Gymnázia Partizánske v súboji o postup na Medzinárodné majstrovstvá v hádzanej stredných škôl.

Z finálovej štvorky sa odhlásili družstvá z Nitry a Trenčína, tak sa turnaj zúžil na jediný zápas medzi domácim Gymnáziom Partizánske a Gymnáziom Pavla Horova Michalovce, ktoré bolo favoritom zápasu.

Úvod tomu aj nasvedčoval, do vedenia išli Michalovce a takmer 20 minút si udržiavali dvoj-trojgólový náskok. Záver polčasu patril Partizánskemu - Gregušová, Krajčovičová a Karásková troma gólmi v rozmedzí 110 sekúnd po prvýkrát vyrovnali. Prvý polčas uzavrela Solarová a Michalovce viedli po 25 minútach 10:11.

Druhá polovica bola veľmi vyrovnaná, Partizánske dokázalo zareagovať na každý gól vo vlastnej sieti vyrovnaním. Tréner Michaloviec si v polovici polčasu vzal oddychový čas, po ktorom si jeho hračky dokázali opäť vybudovať dvojgólový náskok. Partizánske, ktoré celý zápas hralo len s ôsmimi hráčkami, však zabralo a Krajčovičová 90 sekúnd pred koncom vyrovnala na 21:21. Z brejku 15 sekúnd pred koncom dokonca mohla rozhodnúť o postupe Ondriškovičová, ktorej strelu však brankárka vystihla a zápas sa predlžoval.

V predĺžení partizánčanky prvýkrát viedli 23:22, ale udržať výsledok sa im nepodarilo. Šimková z Michaloviec vyrovnala a o postupe rozhodovali "sedmičky".

Po troch sériách bolo stále nerozhodne. Nasledovali ďalšie 7-metrové hody systémom K.O. Rozhodlo sa až v siedmej sérii, kedy Šimková skórovala, no Krajčovičovej brankárka Michaloviec strelu inštiktívne vyrazila, čím poslala Gymnázium Pavla Horova Michalovce do Turecka.

hadzana-gympe-team

Tím Gymnázia, horný rad zľava: Adriana Klapková, Eliška Štetiarová, Vanessa Bohunská, Michelle Kovalovská, Peter Ivanka - tréner, Patrícia Gregušová, Denisa Krajčovičová.
Dolný rad zľava: Naďa Horváthová, Tereza Horečná, Tatiana Karásková, Barbora Bošanská, Silvia Ondriškovičová, Nina Hronkovičová.

Gymnázium Partizánske - Gymnázium P. Horova Michalovce  23:24 (po predĺžení a 7-metrových hodoch)
Partizánske: Barbora Bošanská (br), Vanessa Bohunská (1), Patrícia Gregušová (1), Tereza Horečná (2), Naďa Horváthová (2), Tatiana Karásková (8), Adriana Klapková, Denisa Krajčovičová (3), Silvia Ondriškovičová (4), Nina Hronkovičová, Michelle Kovalovská, Eliška Štetiarová.
Vylúčenia 5:3, rozhodcovia Oťapka, Mihálik

Povedali po zápase:
Silvia Ondriškovičová - Bol to strašný pocit, vedela som, že všetko je na mne, a ja som šancu zahodila, hneď som musela ísť dole, pretože nervy mi nedovolili dohrať zápas.

Denisa Krajčovičová:
Na začiatku to bolo veľmi ťažké, keďže ja mám takú menšiu traumu z toho, keď príde do hľadiska veľa ľudí, ale publikum bolo fakt úžasné a potom nás to aj veľmi podporovalo. Takže ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli pozrieť a povzbudzovali nás.

Peter Ivanka, tréner:
Michalovce sú baštou Slovenskej hádzanej na rozdiel od Partizánskeho, kde to už pomaly zhasína. Nemáme toľko hráčok v reprezentačných družstvách. V družstve Michaloviec bolo niekoľko reprezentantiek v rôznych vekových kategóriách, takže našim dievčatám musím len poďakovať za výkon, aký predviedli, za to, že proti papierovo lepšiemu družstvu zabojovali a s kúskom šťastia sme mohli byť my na ich mieste a ísť na Majstrovstvá sveta do Turecka.
Výkon nášho družstva bol takmer na maxime. Striedali sme len 8 hráčok, ktoré hrávajú alebo donedávna hrali hádzanú a tie ďalšie hráčky, ktoré s hádzanou už skončili dávnejšie, alebo nehrávali vôbec, by do zápasu nastúpili len v nutnom prípade. Preto dievčatá obdivujem za ich výkon a patrí im veľká vďaka za to, že takto reprezentovali Gymnázium Partizánske.
Veľmi sa chcem poďakovať všetkým divákom, ktorí vytvorili prekrásnu atmosféru, aká nebýva ani počas zápasov žien v lige. Podopora z hľadiska bola veľká a dievčatá sa vďaka tomu vypli k výborným výkonom. Myslím, že bez diváckej podpory by zápas nemal takú úroveň.

(mz)

Fotogaléria

Video

Hádzaná

Gymnazistky odohrali kvalifikačný zápas o postup na Medzinárodné majstrovstvá stredných škôl v hádzanej.