Mobilita - Taliansko 2

Meno a priezvisko účastníka:  Miroslava Nyitraiová
Dátum absolvovania mobility: 17.7.- 24. 7. 2023
Názov kurzu + vzdelávacia inštitúcia: Reconnection with the nature, Europass Teacher Academy - Florence


Stručný popis kurzu (ciele, charakteristika aktivít)
Týždňový kurz, ktorý pozostával z piatich päťhodinových blokov zameraných na životné prostredie a súčasné problémy, ktoré negatívne ovplyvňujú jeho stav. Kurz ponúka veľa praktických aktivít, ktoré umožnia bližšie preniknutie do problematiky a zaujímavým spôsobom poukazuje na dôležitosť ich riešenia.


Osobné skúsenosti

 1. Prečo ste si vybrali práve tento kurz?
  Kurz som si zvolila preto, lebo problematika životného prostredia mi je blízka a chcela som sa dozvedieť viac o tom ako praktickým spôsobom motivovať mladú generáciu a ukázať im, ako môže každý  svojim prístupom prispieť k jeho zlepšeniu.
   
 2. Splnil kurz vaše očakávania?
  Kurz splnil moje očakávania.
   
 3. Aké nové skúsenosti / kompetencie ste vďaka kurzu získali?
  Získala som množstvo informácií, zdroje kde môžem nájsť zaujímavý materiál pre študentov ako aj praktické rady ako si vyrobiť bio kozmetiku alebo vypestovať či použiť bylinky v našom každodennom živote. Zároveň som mala príležitosť vcítiť sa do pozície študentov pri riešení a prezentovaní triednych aktivít čo bola pre mňa ako učiteľa veľmi zaujímavá skúsenosť.
   
 4. Odporučili by ste tento kurz ďalším kolegom? Ak áno, akým? 
  Určite áno, kurz by som odporučila všetkým, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o danej problematike a transformovať získané vedomosti v pracovnom aj osobnom živote.
   
 5. Čo vás najviac prekvapilo / potešilo?
  Okrem veľmi príjemnej pracovnej atmosféry počas dopoludňajších aktivít v budove školy, ma potešilo praktické absolvovanie vyučovania v miestnej bylinkovej záhrade a aktivít s tým spojenými, záverečný výlet do viníc v priľahlej lokalite a následná ochutnávka vín a miestnych produktov. Pridanou hodnotou bola možnosť vychutnať si atmosféru mesta Florencie, ktoré je známe svojimi krásnymi kultúrnymi a historickými pamiatkami a nezabudnuteľnými kaviarničkami.
   
 6. Akým spôsobom dokážete využiť skúsenosti získané na tomto kurze vo svojej pedagogickej praxi?
  Skúsenosti z tohto kurzu viem vo svojej praxi využiť pri vyučovaní danej problematiky, ktorá je obsiahnutá v  cieľových požiadavkách môjho predmetu. Navyše viem využiť skúsenosti po osobnej stránke v empatii voči žiakom a tomu ako sa cítia pri riešení úloh na hodinách  a individuálnej prezentácii vlastného riešenia. Tiež som získala viac sebadôvery nebáť sa využiť príležitosti, ktoré ponúkajú nové projekty a programy pre učiteľov a študentov.
   
 7. Ako by ste stručne, vlastnými slovami popísali svoju skúsenosť z kurzu?   
  Osobne som veľmi vďačná za príležitosť zúčastniť sa  kurzu, ktorý bol po odbornej stránke veľmi dobre zostavený a veľmi ma posunul v odbornej ale po osobnej/ľudskej stránke a to nielen v oblasti životného prostredia. Strávila som veľmi intenzívny a zážitkami naplnený týždeň v nádhernom meste Florencia  a na mnohé veci budem ešte dlho spomínať.


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30