Seminár z matematiky bol výborným výberom

Ďalšou bývalou študentkou Gymnázia Partizánske, ktorá sa rozhodla podeliť o svoje zážitky, či už ako maturantky s odstupom času, alebo aktuálne ako študentky prvého ročníka Fakulty manažmentu na UK Bratislava, je Romana Bohušová.

24. januára 2022 prebehol teda už ďalší zo série webinárov určených naším študentom. Vnímame, že každý z nich je osobitý a jedinečný vzhľadom k hosťovi a téme stretnutia. Na spomínanom stretnutí s Romanou šlo hlavne o priblíženie procesu rozhodovania sa pre voliteľný predmet do maturitného ročníka ako veľmi je potrebný na prijímacej skúške na univerzitu, čo rozhoduje pri výbere vysokej školy, v Romaninom prípade odbor medzinárodný manažment.

Informácie boli o to cennejšie, že boli autentické, prežité niekým na vlastnej koži. To je zrejme to najlepšie - môcť si vypočuť reálnu skúsenosť. Romanino rozprávanie bolo príjemné, spontánne a veľmi autentické. Dôkazom boli aj otázky študentov, ktoré, mnohým pomohli zorientovať sa v sebe, ale aj v procese prijímacích pohovorov na danú univerzitu a podobne.

Neistota je zákerná, lebo nás berie o vnútorný pokoj a prináša pochybnosti. Šanca a príležitosť počúvať a klásť otázky je naopak cestou, ako neistotu odstrániť a naučiť sa rozumieť sám sebe, ale aj svetu mimo našej školy. Vďaka, že môžeme byť sprostredkovateľmi takýchto stretnutí.

Nižšie nájdete link priamo od Romany. Je to web, ktorý tvoria priamo študenti, je plný užitočných rád, informácii a je hlavne prehľadný

www.fakultamanagementu.sk


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31