Zdravšie je cvičiť vonku

Mesto Partizánske

Projekt „Zdravšie je cvičiť vonku“ bol v našej škole zrealizovaný s finančnou podporou mesta Partizánske v rámci komunitného participatívneho rozpočtu mesta. Cieľom projektu bolo vytvorenie vonkajšieho cvičiska, čím sa zabezpečí atraktívnejšie vyučovanie hodín telesnej a športovej výchovy a tiež cvičenie v rámci športových záujmových útvarov.

V priestore medzi budovou školy a telocvičňou gymnázia sme vybudovali športovisko pre študentov našej školy a záujemcov zo strany verejnosti. Cvičenie na čerstvom vzduchu je veľmi populárne.

Týmto sme zabezpečili atraktívnejšie cvičenie vonku pre študentov školy na hodinách TŠV a taktiež iných záujemcov, ktorí budú chcieť toto cvičisko využívať v dohodnutých časových termínoch. Tento typ cvičenia je rozšírený po celom svete a v posledných rokoch sa úspešne rozšíril aj na Slovensku. Zariadenia na cvičenie nám osadila firma Veríme v zábavu z Trenčína.

Všetky zariadenia sú na princípe cvičenia s váhou vlastného tela, čo prispieva k zlepšeniu fyzickej kondície, rozvoju sily a vytrvalosti. Nejde však len o posilňovanie, ale aj pokoru, morálku, zdravý životný štýl a nadväzovanie
priateľstiev.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30