Škola, ktorá nielen vzdeláva, ale aj vychováva k ľudskosti

Dnešná mládež je vraj egoistická, bezohľadná, nemá úctu k ničomu. Nie je to pravda. 371 študentov Gymnázia v Partizánskom túto frázu úplne vyvrátilo.

V škole bola prednedávnom vyhlásená výzva PODEĽ SA. Študenti sa mali podeliť o svoje sladkosti, ktorými sme naplnili balíčky na Mikuláša pre 36 detí z Centra pre deti a rodinu Orchidea v Bošanoch. Takmer za tri týždne naši študenti vyzbierali štyri obrovské škatule rôznych sladkostí, vyzdobili papierové taštičky a sladkosti do nich spravodlivo porozdeľovali.

podel sa

Ukázali tým, že zmyslu slova EMPATIA nielen naozaj rozumejú, ale vedia ho aj uplatniť v praxi. Svojimi rodičmi aj učiteľmi sú vedení a vychovávaní tak, že pomoc slabším je pre nich samozrejmosťou. Pedagogický zbor gymnázia sa poskladal na nákup ovocia pre tieto deti a debnička jabĺčok potešila aj starčekov a starenky z miestneho domova dôchodcov.

podel sa

Z čoho sa tešiť viac? Z rozžiarených očí detí zo sociálneho centra, keď dostali balíčky so sladkosťami a ovocím, alebo z postoja našich gymnazistov? Vyrastá nám úžasná generácia budúcej inteligencie.

Mgr. Martina Duchovičová


Fotogaléria