Keď škola dostane inú tvár

Jeden jazyk vás nasmeruje na vašu životnú cestu. Dva jazyky vám na tejto ceste otvoria všetky dvere.  -  Frank Smith, anglický jazykovedec

Európsky deň jazykov je deň plný aktivít v oblasti jazykového vzdelávania v celej Európe. Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa od roku 2001 oslavuje každý rok 26. septembra.  Oslavou dňa jazykov sa upriamuje pozornosť na význam výučby a učenia sa cudzích jazykov. Je fakt, že najmenej polovica svetovej populácie je bilingválna alebo pluriligválna (t.j. ľudia rozprávajú alebo rozumejú rozprávaniu v dvoch cudzích jazykoch), a zároveň je dokázané, že znalosť dvoch jazykov uľahčuje učenie sa ďalších  zlepšuje proces myslenia.

Piatok 1.10.2021 bol z pohľadu žiakov a učiteľov v Gymnáziu Partizánske výnimočný. Zvonilo síce na začiatok a koniec vyučovacích hodín, ale triedy neboli tiché a chodby prázdne. Deň jazykov sme oslavovali aj my. Tvorivo, nápadito, hravo, inovatívne. Chceme, aby v škole, ktorá ponúka priestor a možnosti na získanie vzdelania potrebného na prijatie na vysokú školu, našiel svoje miesto aj talent, tvorivosť a chuť dať zo seba mnoho pre spoločné dobro. A tak sa v tento deň steny učební, či dvere kabinetov vďaka študentom premenili na maliarske plátna. V triedach sa premietali cudzojazyčné filmy, hrali jazykové hry. V podnetnej atmosfére si každý našiel svoje miesto a priestor.

Je krásne vidieť, ako nás spoločná práca spojila. Je dobré vnímať, že keď nehľadáme rozdiely, ale nachádzame prepojenia, dokážeme veľa. Je potrebné cítiť, že sa vieme spojiť pre dobrú vec. Všetci, ktorí zavítajú do Gymnázia Partizánske to, veríme, ocenia.   


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31