Kariérny deň

Úspech nie je kľúčom k šťastiu. Kľúčom k úspechu je šťastie. Ak milujete to, čo robíte, budete úspešní. – Albert Schweitzer

Jedným z hlavných pilierov školy ako inštitúcie, kde sa pracuje s mladými ľuďmi, je vytvárať čo najviac príležitostí. Objaviť svoj talent, dať priestor tvorivosti, nájsť to, v čom som dobrý, zistiť svoje silné a slabé stránky. Postupným odhaľovaním odpovedí na tieto otázky si môžu naši žiaci v budúcnosti jednoduchšie zvoliť či už kariéru, alebo štúdium na vysokej škole. Sebapoznaním.

 

Lepšie raz zažiť ako stokrát počuť.

Celkom výstižné a pravdivé tvrdenie. 25. mája 2022 sme zorganizovali kariérny deň pre žiakov prvých štyroch ročníkov osemročného gymnázia. Naším cieľom bolo sprostredkovať žiakom kontakt s pracovným prostredím v rôznych profesiách, získať prvotný obraz a skúsenosti s kariérnym svetom a trhom práce. Chceli sme, aby zažili deň plný inšpirácie a dobrodružstva. Naše pozvanie v ten deň prijali p. Dominika Kajanová - učiteľka, ktorá v súčasnosti pracuje ako cukrárka vo vlastnej firme, MVDr. Lukáš Stručka - veterinárny lekár, zamestnaný v ambulancii v Partizánskom a fotograf Jakub Kovalík. Všetci boli aj študentmi nášho gymnázia. Deti sa v tento deň stretli aj s ochranármi zo združenia NEPZ.  Počas štyroch workshopov zažili veľa praktického, videli zaujímavé videá a počuli mnoho informácii. Sme vďační za túto príležitosť a pevne veríme, že nás toto podujatie vzájomne obohatilo.  

Máme veľkú nádej, že podujatie si svojim zameraním vytvorí pevné miesto v kaleidoskope akcií školy aj do budúcna.

Dominika Kajanová

Lukáš Stručka

Jakub Kovalík

Pridávame pár reakcií od žiakov:

Viktor a Mia: „Včerajší deň bol pre nás veľmi zaujímavý, pretože sme sa zoznámili s rôznymi povolaniami. Najlepšia bola fotografia a ochrana prírody. naučili sme sa veľa nových vecí, ktoré nám obohatili myseľ. Všetkým sa nám to veľmi páčilo a dúfame, že tento deň budeme môcť zažiť ešte mnohokrát.“

Petra: „Mne sa najviac páčilo keď prišli tí ľudia a rozprávali nám o prírode. Porozprávali nám o zážitkoch a miestach kde boli. Keď je spadnutý strom v lese treba ho tam nechať lebo je v ňom život. To že keď ideme na hríby, treba zobrať tašku a zbierať odpad na oplátku. A to, že zvieratá nie sú nebezpečné keď ich neprovokujeme. Ukázali nám videá z foto pascí. Smutné fotky ale aj pekné miesta a milé zvieratká“.

Natália: „Prvý rozprávali o ekosystéme a o tom ako je každé jedno lesné zviera dôležité. Pre mňa to bolo celkom zaujímavé a dozvedela som sa tam veľa nových vecí. Ako druhé sme mali cukrárku ktorá si všetko robila sama. Robili sme si tartaletky, nebolo to zlé, ale nie je  to smer, ktorým by som sa chcela uberať. Ako tretie sme mali veterinu kde sme videli aj kosti psov a rôzne iné pomôcky. Bolo to celkom zaujímavé. A ako posledného sme mali fotografa, ktorý má zaujal asi najviac lebo sa to viazalo aj k sociálnym sieťam. Skúšali sme si aj fotiť a vznikli z toho celkom zaujímavé fotky. Ja osobne by som privítala aj nejaké športové povolanie. Určite by som si ešte niečo takéto zopakovala“.

Natália: „Páčilo sa mi to bolo to zaujímavé. Dozvedela som sa niečo nové. Zistila som ako sa robia tartaletky. Ako chrániť prírodu. Ako sa robia dobre fotky. Kde sa dá ísť na školu keď chce ísť niekto za zverolekára. Mohlo by to byť častejšie. Môžem sa dozvedieť čo by som mohla robiť. Najviac ma zaujímalo fotografovanie. Páčilo sa mi ako sme si mohli vyskúšať fotiť fotky“.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Október 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31