Creative writing

„Kreativita je inteligencia, ktorá sa zabáva.“ (Albert Einstein)

Ku koncu apríla, ešte pred ukončením dištančného vzdelávania, sme sa rozhodli popustiť uzdu fantázie. Po minuloročnom úspešnom podujatí v tvorivom písaní v angličtine prišiel neochvejný pocit, že potrebujeme ponúknuť  podobný zážitok aj tento rok. Dať šancu otvoriť svoju dušu, nechať sa viesť slobodne svojimi pocitmi, to sú hlavné piliere súťaže v tvorivom písaní, alebo „creative writing“. Tento rok sa mohli žiaci prihlásiť do dvoch kategórií - veľké a malé gymnázium :-) Témy v kategóriách sa líšili. Spoločné v oboch bola akoby sloboda tvoriť, či už podľa obrázka, alebo po zhliadnutí videa. 

Je nesmierne obohacujúce vedieť, akí talentovaní naši žiaci sú. Ako slová môžu potešiť, usmerniť, ovplyvniť niekoho život. Nemenej dôležitá je angličtina na vysokej úrovni. Potvrdila to aj Tatiana Mate, native speaker, učiteľka angličtiny. Vyzdvihla nesmierny profesionálny a umelecký zážitok po prečítaní každej jednej z prác vo vyššej kategórii. Žiaci v nižšej kategórii rovnako prejavili tvorivosť a cit pre cudzí jazyk a krásne to využili vo svojich prácach.

Cítime, že vedomosti sú potrebné, tvorivosť a sny, vnímanie seba navzájom ale tvoria naše vnútro. To kým sme, alebo kým by sme mohli byť. Pevne veríme, že z tejto milej súťaže sa do budúcna stane podujatie s pevnou tradíciou. 

Na záver ešte radi pripomenieme mená zúčastnených:

Sára Kuciaková - 1.D, Klára Beňová - 2.D, Žofia Lukáčová - 3.D, Magdaléna Kristová - 3.D, Maroš Ďuriš - 4.D, Lilian Mažgutová - 4.D, Daniela Čangelová - 5.D, Natália Vanková - 5.D, Sofia Seidlová - 5.D, Simona Seidlová - 5.D, Petra Znášiková - 5.D, Miriam Hrádeľová - 2.A, Róbert Beniak - 3.B, Vanessa Kováčová - 3.B, Anna Hurajová - 4.A.

ZG


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31