Medicína a my

Ďalší webinár v poradí patril všetkým, čo sa zaujímajú o štúdium medicíny. Vekové obmedzenie neplatí, medzi zúčastnenými študentami boli naozaj zástupcovia VŠETKÝCH ročníkov. Super!

Aktérmi boli traja bývalí študenti nášho gymnázia Sabína Frljučkičová, Patrícia Peškovičová a Peter Slivka, aktuálne dvaja z nich sú už zamestnaní, jedna tesne pred ukončením štúdia.    

Nosná myšlienka webinára jednoznačne povzbudzovala študentov k vlastnému rozhodovaniu sa o svojom povolaní, o vysokej škole. Veriť si, sám byť presvedčený o tom, že medicína je moja vlastná voľba je kľúčová. Ak by to tak nebolo, je ťažké vytrvať do konca štúdia. 

Opäť sme si mohli vypočuť, ako je potrebné nevzdať sa pri počiatočnom neúspechu a sklamaní. Ak nebudete úspešní prvý rok na prijímacích pohovoroch, nevadí. Ste o skúsenosť bohatší a na ďalší rok treba skúsiť opäť, neochvejne ísť za svojim vlastným snom.

Od našich hostí sme sa dozvedeli napríklad aj to, že v Martine bývajú ťažké prijímačky. Príklady z chémie vedia vytrápiť, netreba sa ľakať. Logicky a jednoducho treba hľadať riešenie sa vraj oplatí. Biológia preverí to, ako čítate informácie napísané malým písmom, často aj kdesi pod obrázkami.

Zvláštna kapitola patrila zubnému lekárstvu. Na Slovensku bola pred pár rokmi pre veľký počet záujemcov a málo miest len veľmi malá šanca dostať sa na toto štúdium. Masarykova univerzita v Brne poskytuje kvalitné vzdelávanie a ľudský prístup. Od prijímacích pohovorov, cez štúdium vrátane. Zaujímavosťou bolo, že prípravné kurzy na prijímačky na túto univerzitu nie sú nevyhnutné, viete sa nachystať aj sami. Rozhodne sa netreba báť neznámeho - chémia a príklady, alebo češtiny - na odborné texty v učebniciach sa časom ľahko zvykne. A je zaujímavé, že približne tretina študentov v ročníku býva zo Slovenska. 

Ktosi povedal, že byť lekárom nie je zamestnanie, ale povolanie. Povolanie pomáhať, liečiť, zachraňovať, hľadať cesty, objavovať nepoznané. AK sa rozhodnete vykročiť na túto cestu budeme radi, že pôjdete práve z našej školy.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31