Spraviť maličkosť pre našu Zem

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista a senátor Spojených štátov za štát Wisconsin - Gaylord Nelson. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba venovať sa otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatné tvory žijúce na Zemi. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli spraviť maličkosť pre našu Zem a to vyzbierať odpad v našom okolí.

Väčšina gymnazistova ešte staále zotrváva v dištančnom vzdelávaní a do školy chodia len žiaci maturitného ročníka. Keďže však dochádza k postupnému uvoľňovaniu opatrení, rozhodli sa učitelia telesnej výchovy a športu pripraviť pre žiakov a ostatných kolegov malú aktivitu.

V rámci podujatia Deň Zeme zaslali výzvu na zapojenie sa do spoločného alebo individuálneho čistenia mesta, či obce, v ktorom žiaci a učitelia žijú. Vo štvrtok 22.4.2021 sa dve desiatky dobrovoľníkov stretli pod Salašom a spoločne sa presunuli ku krížovej ceste. V priľahlom lese sa pustili od čistenia od množstva plastov, ktoré sem dovial vietor z neďalekej slkádky. Hoci tá je už niekoľko mesiacov uzavretá, okolité lesy sú ešte stále plné odpadu. Za necelé dve hodiny sme spoločnými silami naplnili 7 veľkých a niekoľko menších vriec, ktoré sme následne odviezli na zberný dvor.

Okrem tejto spoločnej akcie sme dostali správy a fotografie od ďalších žiakov, ktorí sa do výzvy v rámci Dňa Zeme zapojili individuálne alebo v menších skupinkách. Všetkým patrí veľké poďakovanie, že svetu okolo nás obetovali niekoľko minút či hodín svojho voľného času.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31