Erasmus+ 2019/20

"Projekt - je časovo a vecne (teda zdrojmi) ohraničená (spravidla jedinečná) úloha, ktorá sa realizuje interdisciplinárne.“ (Wikipedia, slobodná encyklopédia) Na prvý pohľad nezrozumiteľný, zbytočne komplikovaný zhluk slov, môže sa zdať. Moderná doba, moderné školstvo, moderní ľudia sa však snažia pod povrchom vidieť viac...

V školskom roku 2019/2020 sa na Gymnáziu Partizánske realizuje projekt Erasmus+, podporovaný Európskou úniou. Jedna z hlavných myšlienok je spájať a implementovať proeurópske hodnoty a idey do vyučovacieho procesu. Preto aj názov nášho projektu „Inspired by Europe“- Inšpirovaní Európou vôbec nie je náhodný. Trvanie projektu je naplánované na celý školský rok a zahŕňa viaceré fázy.

Hneď začiatkom školského roka sme spoločne realizovali Deň európskych jazykov. Dňa 25.09.2019 sme spolu prežili veľmi príjemné chvíle v mestskom kine. Kvíz, ktorý preveril vedomosti starších študentov o Európe z oblasti jazykovej, kultúrnej, historickej, ale aj geografickej, bol prepojený milým programom od mladších.

Ďalej sme oslovili študentov osemročného gymnázia s prosbou vytvoriť logo k projektu. Zo zúčastnených prác sme napokon vybrali jednu. Jej autorkou je žiačka 3.D osemročného gymnázia Mária Tribulová, spoluautorom je jej spolužiak Simon Hýrošš. Obaja žiaci boli za svoju snahu odmenení tričkami s logom, ktoré symbolizuje celkovú náplň projektu - inšpirovať sa Európou a zároveň svojimi činmi a postojmi byť inšpiráciou pre iných.

erasmus

V rámci projektu sa tri učiteľky anglického jazyka budú vzdelávať v zahraničí a získané vedomosti a skúsenosti odovzdajú kolegom a žiakom. Pevne veríme, že kroky, ktoré budú nasledovať, nás všetkých vzájomne obohatia a povedú zaujímavým smerom.

erasmus

Na záver malá výzva: V čom sa podľa vás máme a môžeme inšpirovať európskymi krajinami? V čom, naopak, môžeme a máme byť inšpiráciou my, Slováci? Na všetkých, ktorí sa zapoja akoukoľvek formou (úvaha, kresba, báseň, e-mail, poster, powerpoint prezentácia ...) v slovenskom, anglickom, nemeckom či ruskom jazyku, čaká zaujímavá a INŠPIRATÍVNA odmena. Svoje kreatívne výtvory odovzdajte vašej vyučujúcej anglického jazyka alebo posielajte mailom na adresu: natalia.peciarova@gmail.com do 7. februára 2020.  


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30